Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures, weather permitting.

SATURDAY

Football

PREMIER LEAGUE: Crystal Palace v Arsenal, Chelsea v Burnley, Everton v Brighton and Hove Albion, Leicester City v Southampton, Manchester United v Norwich City, Wolverhampton Wanderers v Newcastle United, Tottenham Hotspur v Liverpool.

 

EFL LEAGUE TWO: Carlisle United v Plymouth Argyle, Cheltenham Town v Walsall, Crawley Town v Bradford City, Exeter City v Cambridge United, Leyton Orient v Grimsby Town, Macclesfield Town v Oldham Athletic, Mansfield Town v Forest Green Rovers, Morecambe v Colchester United, Salford City v Northampton Town, Scunthorpe United v Newport County, Stevenage v Port Vale, Swindon Town v Crewe Alexandra.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: Alfreton Town v Leamington, Altrincham v Guiseley, Blyth Spartans v Curzon Ashton, Boston United v Darlington, Brackley Town v Southport, Chester v Kings Lynn Town, Farsley v Kidderminster Harriers, Gloucester City v Gateshead, Hereford v Bradford Park Avenue, Spennymoor Town v Kettering Town, York City v AFC Telford United. 

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Ashton United v Stafford Rangers, Atherton Collieries v Stalybridge Celtic, Basford United v Bamber Bridge, Buxton v Morpeth Town,  Gainsborough Trinity v Witton Albion, Grantham Town v Lancaster City, Hyde United v Whitby Town, Scarborough Athletic v Nantwich Town, South Shields v Mickleover Sports, Warrington Town v Radcliffe.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Belper Town v Sutton Coldfield Town, Carlton Town v Wisbech Town, Chasetown v Kidsgrove Athletic, Cleethorpes Town v Sheffield FC, Leek Town v Market Drayton Town, Newcastle Town v Frickley Athletic, Spalding United v Ilkeston Town, Stamford v Lincoln United, Stocksbridge Park Steels v Loughborough Dynamo, Worksop Town v Glossop.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Brighouse Town v Runcorn Linnets, City of Liverpool v Ramsbottom United, Colne v Workington, Dunston v Tadcaster Albion, Mossley v Clitheroe, Pickering Town v Ossett United, Pontefract Collieries v Marske United, Prescot Cables v Droylsden, Trafford v Kendal Town, Widnes v Marine.

 

BUILDBASE FA VASE FOURTH ROUND: Longridge Town v Newark Flowserve, Vauxhall Motors v Hebburn Town.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Barnoldswick Town v Skelmersdale United, Charnock Richard v Rylands, Congleton v Bootle, Irlam v Ashton Athletic, Litherland REMYCA v Hanley Town, Northwich Victoria v Avro, Padiham v 1874 Northwich, Squires Gate v Whitchurch Alport, Winsford United v Runcorn Town.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Liverpool v Atherton LR, Ashton Town v Golcar United, Bacup Borough v Steeton, Chadderton v AFC Darwen, Cleator Moor Celtic v Prestwich Heys, Emley AFC v Garstang, Holker Old Boys v Daisy Hill, Lower Breck v AFC Blackpool, Nelson v Pilkington, St Helens Town v Shelley.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hey v Cheadle Heath Nomads, Abbey Hulton United v Ellesmere Rangers, Alsager Town v Stockport Town, Barnton v Stone Old Alleynians, New Mills v Cheadle Town, St Martins v Eccleshall, West Didsbury and Chorlton v Cammell Laird 1907, Wythenshawe Amateurs v Sandbach United, Wythenshawe Town v FC Oswestry Town.

 

SUNDAY

Football

PREMIER LEAGUE: AFC Bournemouth v Watford, Aston Villa v Manchester City.

Picture by @Biddleofnowhere

 

More from Sport

Weather

  • Wed

    13°C

  • Thu

    17°C

  • Fri

    20°C

  • Sat

    15°C

  • Sun

    18°C