On Air Now Dan & Mark 9:00am - 1:00pm Playing The Life Of Riley - The Lightning Seeds
Now Playing The Lightning Seeds The Life Of Riley

Weekend Cricket Fixtures

There's plenty of action to look forward to this weekend, weather permitting.

SATURDAY

Cricket

GMCL PREMIER DIVISION: Clifton v Greenfield, Stand v Flixton, Egerton v Woodhouses, Royton v Roe Green, Denton St Lawrence v Prestwich, Woodbank v Monton.

 

GMCL DIVISION ONE A: Austerlands v Flowery Field, Brooksbottom v Uppermill, Denton v Denton West, Glossop v Moorside, Swinton Moorside v Heywood, Unsworth v Glodwick.

 

GMCL DIVISION ONE B: Bury v Thornham, Astley and Tyldesley v Dukinfield, Droylsden v Westleigh, Edgworth v Greenmount, Walshaw v Heyside, Whalley Range v Stayley.

 

GMCL DIVISION TWO A: Prestwich 2nd XI v Elton, Winton v Glossop 2nd XI, Roe Green 2nd XI v East Lancs Paper Mill, Micklehurst v Werneth, Littleborough Lakeside v Bury 2nd XI, Shaw v Elton Vale.

 

GMCL DIVISION TWO B: Ashton v Deane and Derby, Denton West 2nd XI v Edenfield, Friarmere v Oldham, Wythenshawe v South West Manchester, Greenfield 2nd XI v Stretford.

GMCL DIVISION THREE WEST: Hindley St Peter’s v Walshaw 2nd XI, Bamford Fieldhouse v Edgworth 2nd XI, Irlam v Astley and Tyldesley 2nd XI, Radcliffe v Worsley, Elton 2nd XI v Clifton 2nd XI, Monton 2nd XI v Woodbank 2nd XI.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Heywood 2nd XI v Denton St Lawrence 2nd XI, Oldham 2nd XI v Saddleworth, Werneth 2nd XI v Stand 2nd Xi, Dukinfield 2nd XI v Denton 2nd XI, Flowery Field 2nd XI v Springhead, Glodwick 2nd XI v Unsworth 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Stretford 2nd XI v Swinton Moorside 2nd XI, Westleigh 2nd XI v Blackley, Greenmount 2nd XI v Winton 2nd XI, Flixton 2nd XI v Egerton 2nd XI, Deane and Derby 2nd XI v Bolton Indians, Friends United v Friends Sporting Club.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Heyside 2nd XI v Ashton Ladysmith, Woodhouses 2nd XI v Royton 2nd XI, Moorside 2nd XI v United Stars, Newton Heath v Friarmere 2nd XI, Thornham 2nd XI v Ashton 2nd XI,

Stayley 2nd XI v Failsworth Macedonia.

GMCL DIVISION FIVE WEST: Bolton Indians 2nd XI v Brooksbottom 2nd XI, East Lancs Paper Mill 2nd XI v Hindley St Peter’s 2nd XI, Worsley 2nd XI v Tottington St Johns 2nd XI, Edenfield 2nd XI v Droylsden 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Ashton Ladysmith 2nd XI v Shaw 2nd XI, Uppermill 2nd XI v Littleborough Lakeside 2nd XI, South West Manchester 2nd XI v Hollinwood, Springhead 2nd XI v Milnrow 3rd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Hayfield v New Mills, Broadbottom v Woodley, Whaley Bridge v Dinting, Dove Holes v Mottram.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Hadfield St Andrews v Buxworth, Old Glossop v Birch Vale and Thornsett, Newton v Stalybridge St Pauls, Hazel Grove v Tintwistle.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Chapel-en-le-Frith v Offerton, Pott Shrigley v Charlesworth, Mottram 2nd XI v High Lane, Hollingworth v Newton 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: New Mills 2nd XI v Hayfield 2nd XI, Birch Vale and Thornsett 2nd XI v Old Glossop 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v Dove Holes 2nd XI, Woodley 2nd XI v Broadbottom 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Charlesworth and Chisworth 2nd XI v Whaley Bridge 2nd XI, Offerton 2nd XI v Chapel-en-le-Frith 2nd XI, Compstall 2nd XI v Hollingworth 2nd XI, Dinting 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI, Stalybridge St Pauls 2nd XI v Hadfield St Andrew’s 2nd XI, Buxworth 2nd XI v Pott Shrigley 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Toft, Hyde v Widnes, Marple v Grappenhall, Nantwich v Oulton Park, Neston v Chester Boughton Hall, Timperley v Alderley Edge.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Upton, Chester Boughton Hall v Neston, Didsbury v Hyde, Grappenhall v Marple, Oulton Park v Nantwich, Toft v Cheadle.

 

Weather

  • Sat

    18°C

  • Sun

    17°C

  • Mon

    17°C

  • Tue

    18°C

  • Wed

    21°C