Weekend Football Fixtures

Only two more days until football is back! Here are this weekend's fixtures, weather permitting.

SATURDAY

Football

EFL LEAGUE TWO: Barrow v Leyton Orient, Bolton Wanderers v Grimsby Town, Cambridge United v Newport County, Cheltenham Town v Crawley Town, Mansfield Town v Stevenage, Oldham Athletic v Morecambe, Port Vale v Carlisle United, Salford City v Tranmere Rovers, Scunthorpe United v Forest Green Rovers, Southend United v Exeter City, Walsall v Colchester United. 

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: Alfreton Town v Spennymoor Town, Blyth Spartans v AFC Telford United, Boston United v Guiseley, Brackley Town v Curzon Ashton, Chester v Leamington, Chorley v Gloucester City, Darlington v Kidderminster Harriers, Farsley Celtic v York City, Gateshead v AFC Fylde, Hereford v Bradford Park Avenue, Kettering Town v Southport.

 

NPL PREMIER DIVISION: Bamber Bridge v South Shields, Lancaster City v Gainsborough Trinity, Matlock Town v Ashton United, Mickleover v Warrington Town, Morpeth Town v FC United, Nantwich Town v Atherton Collieries, Radcliffe v Basford United, Stafford Rangers v Hyde United, Stalybridge Celtic v Buxton, Whitby Town v Grantham Town, Witton Albion v Scarborough Athletic.

 

NPL NORTH WEST: Brighouse Town v City of Liverpool, Dunston v Prescot Cables, Marine v Tadcaster Albion, Marske United v Trafford, Pickering Town v Kendal Town, Ramsbottom United v Ossett United, Runcorn Linnets v Clitheroe, Widnes v Colne, Workington v Mossley.

 

NPL SOUTH EAST: Belper Town v Worksop Town, Glossop North End v Kidsgrove Athletic, Leek Town v Cleethorpes Town, Market Drayton Town v Ilkeston Town, Newcastle Town v Carlton Town, Sheffield FC v Loughborough Dynamo, Spalding United v Chasetown, Stamford v Stocksbridge Park Steels, Sutton Coldfield Town v Lincoln United, Wisbech Town v Frickley Athletic.

 

FA VASE SECOND QUALIFYING ROUND: 1874 Northwich v Selby Town, Abbey Hulton United v Ashby Ivanhoe, AFC Darwen v Runcorn Town, Avro v Abbey Hey, Bacup Borough v Stockport Town, Cammell Laird 1907 v Maltby Main, Cheadle Town v Dronfield Town, Dudley Town v Stone Old Alleynians, Esh Winning v AFC Blackpool, Glasshoughton Welfare v Irlam, Heaton Stannington v Padiham, Holker Old Boys v Crook Town, Liversedge v Ashton Athletic, Nelson v Ashington, New Mills v Winterton Rangers, North Ferriby v Northwich Victoria, Penistone Church v Wythenshawe Amateurs, Rugby Town v Ellesmere Rangers, Warrington Rylands v Goole, West Didsbury and Chorlton v Charnock Richard, Winsford United v Boldmere St Michaels or Brocton.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Barnoldswick Town v Squires Gate, Litherland REMYCA v Burscough, Longridge Town v Congleton Town.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: Ashton Town v Pilkington, Atherton LR v Golcar United.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: St Martins v Cheadle Heath Nomads.

Weather

  • Mon

    9°C

  • Tue

    10°C

  • Wed

    9°C

  • Thu

    13°C

  • Fri

    15°C