Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures, weather permitting.

SATURDAY

PREMIER LEAGUE: Liverpool V AFC Bournemouth (12.30), Arsenal v West Ham United, Crystal Palace v Watford, Sheffield United v Norwich City, Southampton v Newcastle United, Wolverhampton Wanderers v Brighton & Hove Albion, Burnley v Tottenham Hotspur (17.30)

 

EFL LEAGUE TWO: Scunthorpe United v Grimsby Town, Carlisle United v Colchester United, Cheltenham Town v Port Vale, Crawley Town v Oldham Athletic, Crewe Alexandra v Stevenage, Leyton Orient v Cambridge United, Newport County v Morecambe, Northampton Town v Mansfield Town, Plymouth Argyle v Macclesfield Town, Salford City v Bradford City, Swindon Town v Forest Green Rovers, Walsall v Exeter City.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: AFC Telford United v Darlington, Alfreton Town v York City, Altrincham v Spennymoor Town, Brackley Town v Blyth Spartans, Bradford Park Avenue v Chester, Curzon Ashton v Boston United, Farsley Celtic v Hereford, Gateshead v Kings Lynn Town, Guiseley v Leamington, Kettering Town v Gloucester City, Southport v Kidderminster Harriers.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Ashton United v Scarborough Athletic, Atherton Collieries v Grantham Town, Bamber Bridge v South Shields, Basford United v Buxton, Hyde United v Matlock Town, Lancaster City v Gainsborough Trinity, Mickleover Sports v FC United, Morpeth Town v Witton Albion, Radcliffe v Nantwich Town, Stafford Rangers v Whitby Town, Stalybridge Celtic v Warrington Town.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Belper Town v Cleethorpes Town, Glossop v Sutton Coldfield Town, Kidsgrove Athletic v Stamford, Leek Town v Carlton Town, Lincoln United v Frickley Athletic, Market Drayton Town v Ilkeston Town, Sheffield FC v Worksop Town, Stocksbridge Park Steels v Chasetown, Wisbech Town v Loughborough Dynamo.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Clitheroe v Dunston, Kendal Town v Ramsbottom United, Marine v Tadcaster Albion, Ossett United v Markse United, Pontefract Collieries v Trafford, Runcorn Linnets v Colne, Widnes v Pickering Town, Workington Town v Brighouse Town.

 

GROUNDHOP 2020: Cheadle Heath Nomads v Stockport Town (16.20), Cheadle Town v Maine Road (19.30), Wythenshawe Amateurs v West Didsbury and Chorlton (11.00), Wythenshawe Town v Abbey Hey (13.45).

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Barnoldswick Town v Hanley Town, Bootle v Irlam, Burscough v Ashton Athletic, Longridge Town v Litherland REMYCA, Padiham v Avro, Skelmersdale United v Charnock Richard, Squires Gate v Runcorn Town, Whitchurch Alport v Rylands.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Darwen v Chadderton, AFC Liverpool v Bacup Borough, Ashton Town v AFC Blackpool, Cleator Moor Celtic v Shelley, Emley AFC v Prestwich Heys, Garstang v Daisy Hill, Golcar United v Steeton, Holker Old Boys v Pilkington, St Helens Town v Lower Breck.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hulton United v Cammell Laird 1907, Barnton v Vauxhall Motors, Eccleshall v New Mills, Ellesmere Rangers v FC Oswestry Town, St Martins v Stone Old Alleynians.

SUNDAY

GROUNDHOP 2020: Congleton Town v Northwich Victoria (11.30), Winsford United v 1874 Northwich Victoria (14.30).

PREMIER LEAGUE: Chelsea v Everton (14.00), Manchester United v Manchester City (16.30)

 

More from Sport

Weather

  • Sun

    17°C

  • Mon

    13°C

  • Tue

    14°C

  • Wed

    14°C

  • Thu

    13°C

Recently Played