Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures, weather permitting.

FRIDAY

PREMIER LEAGUE: Norwich City v Leciester City

 

SATURDAY 

PREMIER LEAGUE: Brighton & Hove Albion v Crystal Palace, AFC Bournemouth v Chelsea,  Newcastle United v Burnley, West Ham United v Southampton, Watford v Liverpool

 

EFL LEAGUE TWO: Bradford City v Plymouth Argyle, Cambridge United v Carlisle United, Colchester United v Cheltenham Town, Exeter City v Crawley Town, Forest Green Rovers v Leyton Orient, Grimsby Town v Northampton Town, Macclesfield Town v Salford City, Mansfield Town v Swindon Town, Morecambe v Crewe Alexandra, Oldham Athletic v Newport County, Port Vale v Scunthorpe United, Stevenage v Walsall.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: Blyth Spartans v Kettering Town, Boston United v Farsley Celtic, Chester v Gateshead, Darlington v Brackley Town, Gloucester City v Alfreton Town, Hereford v Altrincham, Kidderminster Harriers v Guiseley, Kings Lynn Town v Southport, Leamington v Bradford Park Avenue, Spennymoor Town v AFC Telford United, York City v Curzon Ashton

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Atherton Collieries v Matlock Town, Buxton v Stafford Rangers, FC United v Warrington Town, Gainsborough Trinity v South Shields, Grantham Town v Stalybridge Celtic, Hyde United v Lancaster City, Morpeth Town v Bamber Bridge, Nantwich Town v Mickleover Sports, Scarborough Athletic v Radcliffe, Whitby Town v Ashton United, Witton Albion v Basford United.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Belper Town v Chasetown, Glossop v Frickley Athletic, Leek Town v Stocksbridge Park Steels, Market Drayton Town v Loughborough Dynamo, Newcastle Town v Ilkeston Town, Sheffield FC v Lincoln United, Spalding United v Carlton Town, Stamford v Worksop Town, Sutton Coldfield Town v Kidsgrove Athletic, Wisbech Town v Cleethorpes Town.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Dunston v Colne, Marine v Droylsden, Markse United v Ossett United, Pickering Town v Brighouse Town, Pontefract Collieries v Mossley, Ramsbottom United v Kendal Town, Runcorn Linnets v Tadcaster Albion, Widnes v Prescot Cables, Workington v Clitheroe.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: 1874 Northwich v Whitchurch Alport, Ashton Athletic v Winsford United, Barnoldswick Town v Avro, Burscough v Squires Gate, Charnock Richard v Runcorn Town, Hanley Town v Padiham, Irlam v Northwich Victoria, Litherland REMYCA v Congleton Town, Rylands v Longridge Town, Skelmersdale United v Bootle.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Darwen v Shelley, Atherton LR v Emley AFC, Bacup Borough v Cleator Moor Celtic, Chadderton v Pilkington, Holker Old Boys v AFC Liverpool, Lower Breck v Daisy Hill, St Helens Town v Prestwich Heys, Steeton v AFC Blackpool.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hey v Ellesmere Rangers, Cammell Laird 1907 v Wythenshawe Amateurs, Cheadle Heath Nomads v Abbey Hulton United, Eccleshall v Wythenshawe Town, Maine Road v St Martins, New Mills v Stockport Town, Stone Old Alleynians v Alsager Town, Vauxhall Motors v Sandwich United, West Didsbury and Chorlton v Barnton.

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Beechfield United v Dukinfield Town, Bolton County v Walshaw Sports, Manchester Gregorians v Heywood St James, Pennington v Springhead, Rochdale Sacred Heart v Hindsford, Royton Town v Chadderton Reserves, Springhead v Pennington, Stockport Georgians v Heyside.

 

SUNDAY

PREMIER LEAGUE: Everton v Manchester United (2pm), Tottenham Hotspur v Wolverhampton Wanderers (2pm)

 

EFL CUP FINAL: Aston Villa v Manchester City (16.30)

More from Sport

Weather

  • Mon

    12°C

  • Tue

    14°C

  • Wed

    17°C

  • Thu

    13°C

  • Fri

    9°C

Recently Played