Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures, weather permitting.

FRIDAY

Football

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Ashton United v Hyde United.

 

SATURDAY

PREMIER LEAGUE: Chelsea v Tottenham Hotspur (12.30pm), Burnley v AFC Bournemouth, Crystal Palace v Newcastle United, Sheffield United v Brighton and Hove Albion, Southampton v Aston Villa, Leicester City v Manchester City (5.30pm).

 

EFL LEAGUE TWO: Carlisle United v Morecambe, Cheltenham Town v Mansfield Town, Crawley Town v Stevenage, Crewe Alexandra v Macclesfield Town, Leyton Orient v Oldham Athletic, Newport County v Bradford City, Northampton Town v Exeter City, Plymouth Argyle v Cambridge United, Salford City v Colchester United, Scunthorpe United v Forest Green Rovers, Swindon Town v Grimsby Town, Walsall v Port Vale.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: Altrincham v Kings Lynn Town, Boston United v AFC Telford United, Bradford Park Avenue v Kettering Town, Chester v Brackley Town, Curzon Ashton v Gloucester City, Farsley Celtic v Blyth Spartans, Guiseley v Gateshead, Hereford v Darlington, Kidderminster Harriers v York City, Leamington v Southport, Spennymoor Town v Alfreton Town.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Bamber Bridge v FC United, Basford United v Atherton Collieries, Lancaster City v Nantwich Town, Matlock Town v Whitby Town, Mickleover Sports v Gainsborough Trinity, Radcliffe v Grantham Town, South Shields v Buxton, Stafford Rangers v Morpeth Town, Stalybridge Celtic v Witton Albion, Warrington Town v Scarborough Athletic.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Carlton Town v Stamford, Chasetown v Sheffield FC, Cleethorpes Town v Spalding United, Frickley Athletic v Newcastle Town, Ilkeston Town v Leek Town, Kidsgrove Athletic v Market Drayton Town, Lincoln United v Wisbech Town, Loughborough Dynamo v Glossop North End, Stocksbridge Park Steels v Belper Town, Worksop Town v Sutton Coldfield Town.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Brighouse Town v Dunston, Clitheroe v Mossley, Colne v Pontefract Collieries, Droylsden v Runcorn Linnets, Kendal Town v Workington, Markse United v Tadcaster Albion, Prescot Cables v City of Liverpool, Trafford v Marine, Widnes v Ossett United.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: 1874 Northwich v Burscough, Ashton Athletic v Congleton Town, Barnoldswick Town v Padiham, Hanley Town v Runcorn Town, Irlam v Bootle, Longridge Town v Squires Gate, Northwich Victoria v Winsford United, Rylands v Litherland REMYCA, Whitchurch Alport v Skelmersdale United.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: Cleator Moor Celtic v Shelley, Daisy Hill v AFC Liverpool, Emley v Ashton Town, Garstang v AFC Blackpool, Golcar United v Holker Old Boys, Prestwich Heys v Bacup Borough.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hulton United v Maine Road, Cammell Laird 1907 v Abbey Hey, Eccleshall v Sandbach United, Ellesmere Rangers v Cheadle Town, New Mills v Wythenshawe Amateurs, St Martins v Vauxhall Motors, West Didsbury and Chorlton v FC Oswestry Town, Wythenshawe Town v Alsager Town.

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Bolton County v Rochdale Sacred Heart, Heyside v Beechfield United, Heywood St James v Pennington, Hindsford v Dukinfield Town, Old Altrinchamians v Royton Town, Springhead v Manchester Gregorians, Walshaw Sports v Stockport Georgians.

 

SUNDAY

PREMIER LEAGUE: Manchester United v Watford (2pm), Wolverhampton Wanderers v Norwich City (2pm), Arsenal v Everton (4.30pm).

 

More from Sport

Weather

  • Mon

    12°C

  • Tue

    14°C

  • Wed

    17°C

  • Thu

    13°C

  • Fri

    9°C

Recently Played