Weekend Football Fixtures

Currently going through a midweek slump? If so, here are this weekend's football fixtures to look forward to.

FRIDAY

PREMIER LEAGUE: Wolverhampton Wanderers v Leicester City

 

SATURDAY

PREMIER LEAGUE: Southampton v Burnley, Norwich City v Liverpool

EFL LEAGUE TWO: Cambridge United v Bradford City, Cheltenham Town v Leyton Orient, Crawley Town v Carlisle United, Grimsby Town v Morecambe, Macclesfield Town v Exeter City, Mansfield Town v Newport County, Oldham Athletic v Forest Green Rovers, Plymouth Argyle v Crewe Alexandra, Port Vale v Colchester United, Stevenage v Salford City, Swindon Town v Scunthorpe United, Walsall v Northampton Town.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: AFC Telford United v Curzon Ashton, Alfreton Town v Chester, Blyth Spartans v Altrincham, Brackley Town v Boston United, Darlington v Leamington, Gateshead v Kidderminster Harriers, Gloucester City v Farsley Celtic, Kettering Town v Guiseley, Kings Lynn Town v Bradford Park Avenue, Southport v Spennymoor Town, York City v Hereford.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Ashton United v Warrington Town, FC United v Atherton Collieries, Gainsborough Trinity v Stalybridge Celtic, Grantham Town v South Shields, Lancaster City v Mickleover Sports, Matlock Town v Witton Albion, Morpeth Town v Hyde United, Nantwich Town v Basford United, Radcliffe v Buxton, Scarborough Athletic v Bamber Bridge, Whitby Town v Stafford Rangers.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Belper Town v Worksop Town, Glossop v Kidsgrove Athletic, Leek Town v Cleethorpes Town, Market Drayton Town v Ilkeston Town, Newcastle Town v Carlton Town, Sheffield FC v Loughborough Dynamo, Spalding United v Chasetown, Stamford v Stocksbridge Park Steels, Sutton Coldfield Town v Lincoln United, Wisbech Town v Frickley Athletic.

 

BETVICTOR NORTH WEST:  City of Liverpool v Brighouse Town, Dunston FC v Prescot Cables, Marine v Tadcaster Albion, Marske United v Trafford, Pickering Town v Kendal Town, Pontefract Collieries v Droylsden, Ramsbottom United v Ossett United, Runcorn Linnets v Clitheroe, Widnes v Colne, Workington v Mossley.

 

MACRON CUP QUARTER-FINAL: Ashton Athletic v Runcorn Town, Litherland REMYCA v AFC Liverpool, Maine Road v 1874 Northwich, Shelley v Ellesmere Rangers.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Longridge Town v Bootle, Padiham v Congleton Town, Rylands v Skelmersdale United, Squires Gate v Barnoldswick Town, Whitchurch Alport v Northwich Victoria, Winsford United v Irlam.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Darwen v Holker Old Boys, Ashton Town v Atherton LR, Cleator Moor Celtic v St Helens Town, Emley AFC v Lower Breck, Nelson v Bacup Borough, Pilkington v Steeton, Prestwich Heys v Chadderton.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hey v Stone Old Alleynians, Alsager Town v Barnton, Sandbach United v Wythenshawe Town, St Martins v Cammell Laird 1907, Vauxhall Motors v FC Oswestry Town, West Didsbury and Chorlton v New Mills, Wythenshawe Amateurs v Cheadle Heath Nomads

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Beechfield United v Rochdale Sacred Heart, Chadderton Reserves v Old Altrinchamians, Royton Town v Manchester Gregorians.

 

GILGRYST CUP QUARTER-FINAL: Hindsford v Stockport Georgians, Pennington v Heyside, Springhead v Dukinfield Town, Walshaw Sports v Bolton United.

SUNDAY

PREMIER LEAGUE: Aston Villa v Tottenham Hotspur, Arsenal v Newcastle United

 

MONDAY

PREMIER LEAGUE: Chelsea v Manchester United

 

More from Sport

Weather

  • Fri

    14°C

  • Sat

    16°C

  • Sun

    17°C

  • Mon

    16°C

  • Tue

    17°C