Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures, weather permitting.

SATURDAY

Football

PREMIER LEAGUE: Everton v Crystal Palace, Brighton and Hove Albion v Watford.

 

EFL LEAGUE TWO: Bradford City v Grimsby Town, Carlisle United v Swindon Town, Colchester United v Plymouth Argyle, Crewe Alexandra v Oldham Athletic, Exeter City v Stevenage, Forest Green Rovers v Walsall, Leyton Orient v Macclesfield Town, Morecambe v Mansfield Town, Newport County v Cambridge United, Northampton Town v Port Vale, Salford City v Crawley Town, Scunthorpe United v Cheltenham Town.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: Altrincham v Kettering Town, Boston United v York City, Bradford Park Avenue v Gloucester City, Chester v Blyth Spartans, Curzon Ashton v Gateshead, Farsley Celtic v Alfreton Town, Guiseley v AFC Telford United, Hereford v Southport, Kidderminster Harriers v Darlington, Spennymoor Town v Brackley Town.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Ashton United v Witton Albion, Atherton Collieries v Morpeth Town, Bamber Bridge v Grantham Town, Basford United v FC United, Buxton v Gainsborough Trinity, Hyde United v Scarborough Athletic, Mickleover Sports v Whitby Town, Radcliffe v Lancaster City, South Shields v Nantwich Town, Stafford Rangers v Stalybridge Celtic.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Cleethorpes Town v Kidsgrove Athletic, Leek Town v Lincoln United, Market Drayton Town v Stocksbridge Park Steels, Sheffield FC v Glossop, Spalding United v Belper Town, Sutton Coldfield Town v Ilkeston Town, Wisbech Town v Carlton Town, Worksop Town v Chasetown.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Colne v Marske United, Droylsden v Marine, Dunston v Mossley, Kendal Town v City of Liverpool, Pontefract Collieries v Brighouse Town, Ramsbottom United v Tadcaster Albion, Runcorn Linnets v Pickering Town, Trafford v Widnes, Workington v Ossett United.

 

PLAYERMATCH.COM QUARTER-FINAL: Abbey Hey v Wythenshawe Town, AFC Liverpool v Cheadle Town, FC Oswestry Town v Emley AFC, West Didsbury and Chorlton v Sandbach United.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Ashton Athletic v Padiham, Bootle v Rylands, Burscough v Avro, Congleton Town v Barnoldwick Town, Hanley Town v 1874 Northwich, Northwich Victoria v Charnock Richard, Runcorn Town v Winsford United, Skelmersdale United v Irlam, Squires Gate v Litherland REMYCA.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Blackpool v Pilkington, AFC Darwen v Daisy Hill, Bacup Borough v Atherton LR, Cleator Moor Celtic v Golcar United, Garstang v Ashton Town, Holker Old Boys v Lower Breck, St Helens Town v Nelson, Steeton v Shelley.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Alsager Town v Cheadle Heath Nomads, Barnton v St Martins, New Mills v Maine Road, Wythenshawe Amateurs v Abbey Hulton United.

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Dukinfield Town v Bolton County, Heyside v Manchester Gregorians, Hindsford v Chadderton Reserves, Rochdale Sacred Heart v Beechfield United, Royton Town v Pennington, Stockport Georgians v Springhead, Walshaw Sports v Old Altrinchamians.

 

SUNDAY

PREMIER LEAGUE: Sheffield United v Bournemouth, Manchester City v West Ham (4.30pm).

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Warrington Town v Matlock Town.

 

Picture by Martyn Nolan

 

More from Sport

Weather

  • Fri

    8°C

  • Sat

    5°C

  • Sun

    6°C

  • Mon

    5°C

  • Tue

    6°C

Recently Played