Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures, weather permitting.

SATURDAY

Football

PREMIER LEAGUE: Watford v Tottenham Hotspur, Arsenal v Sheffield United, Brighton and Hove Albion v Aston Villa, Manchester City v Crystal Palace, Norwich City v AFC Bournemouth, Southampton v Wolverhampton Wanderers, West Ham United v Everton, Newcastle United v Chelsea (5.30pm).

 

EFL LEAGUE TWO: Bradford City v Scunthorpe United, Cambridge United v Stevenage, Colchester United v Macclesfield Town, Crewe Alexandra v Cheltenham Town, Forest Green Rovers v Salford City, Grimsby Town v Exeter City, Newport County v Swindon Town, Northampton Town v Morecambe, Oldham Athletic v Carlisle United, Plymouth Argyle v Mansfield Town, Port Vale v Leyton Orient, Walsall v Crawley Town.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: AFC Telford United v Blyth Spartans, Bradford Park Avenue v Brackley Town, Curzon Ashton v Farsley Celtic, Darlington v Alfreton Town, Gateshead v Altrincham, Guiseley v Gloucester City, Kettering Town v Hereford, Kidderminster Harriers v Spennymoor Town, Kings Lynn Town v York City, Leamington v Chester, Southport v Boston United.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Bamber Bridge v Buxton, Lancaster City v South Shields, Mickleover Sports v Grantham Town, Morpeth Town v Ashton United, Nantwich Town v Hyde United, Radcliffe v Gainsborough Trinity, Scarborough Athletic v Matlock Town, Stafford Rangers v Warrington Town, Stalybridge Celtic v Basford United, Whitby Town v FC United, Witton Albion v Atherton Collieries.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Brighouse Town v Ramsbottom United, Clitheroe v Pickering Town, Colne v Runcorn Linnets, Mossley v Marine, Ossett United v Widnes, Pontefract Collieries v Dunston, Prescot Cables v Trafford, Tadcaster Albion v Kendal Town, Workington v Marske United.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Carlton Town v Chasetown, Cleethorpes Town v Newcastle Town, Frickley Athletic v Stamford, Ilkeston Town v Sheffield FC, Kidsgrove Athletic v Belper Town, Spalding United v Leek Town, Stocksbridge Park Steels v Wisbech Town, Sutton Coldfield Town v Glossop, Worksop Town v Market Drayton Town.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: 1874 Northwich v Charnock Richard, Avro v Ashton Athletic, Hanley Town v Bootle, Irlam v Runcorn Town, Rylands v Padiham, Squires Gate v Skelmersdale United, Whitchurch Alport v Longridge Town, Winsford United v Congleton Town.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Liverpool v Cleator Moor Celtic, Ashton Town v Holker Old Boys, Atherton LR v Nelson, Bacup Borough v St Helens Town, Chadderton v Emley AFC, Golcar United v AFC Blackpool, Lower Breck v Garstang, Prestwich Heys v AFC Darwen, Shelley v Pilkington, Steeton v Daisy Hill.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hulton United v Barnton, Alsager Town v St Martins, Eccleshall v Maine Road, FC Oswestry Town v Abbey Hey, New Mills v Wythenshawe Town, Sandbach United v Cheadle Town, Stockport Town v Vauxhall Motors, Stone Old Alleynians v West Didsbury and Chorlton, Wythenshawe Amateurs v Ellesmere Rangers.

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Beechfield United v Walshaw Sports, Dukinfield Town v Hindsford, Heyside v Old Altrinchamians, Pennington v Springhead, Rochdale Sacred Heart v Bolton County, Royton Town v Heywood St James, Stockport Georgians v Manchester Gregorians.

 

SUNDAY

PREMIER LEAGUE: Burnley v Leicester City (2pm), Liverpool v Manchester United (4.30pm).

Picture by @Biddleofnowhere

 

Weather

  • Mon

    16°C

  • Tue

    16°C

  • Wed

    20°C

  • Thu

    20°C

  • Fri

    23°C