Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures, weather permitting.

SATURDAY
Football

 

PREMIER LEAGUE: Newcastle United v Manchester City (12.30), Burnley v Crystal Palace, Chelsea v West Ham United, Liverpool v Brighton & Hove Albion, Tottenham Hotspur v AFC Bournemouth, Southampton v Watford

EFL LEAGUE TWO: Macclesfield Town v Bradford City.

 

FA CUP SECOND ROUND: Oldham Athletic v Burton, Shrewsbury Town v Mansfield Town, Forest Green Rovers v Carlisle United, Cheltenham Town v Port Vale, Portsmouth v Altrincham, Kingstonian v AFC Fylde, Peterborough United v Dover Athletic, Eastleigh v Crewe Alexandra.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: Blyth Spartans v Brackley Town, Chester v Bradford Park Avenue, Darlington v AFC Telford United, Gloucester City v Kettering Town, Hereford v Farsley Celtic, Kidderminster Harriers v Southport, Kings Lynn Town v Gateshead, Leamington v Guiseley, York City v Alfreton Town.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Ashton United v Radcliffe, Atherton Collieries v Bamber Bridge, Buxton v Mickleover Sports, FC United v Lancaster City, Gainsborough Trinity v Stalybridge Celtic, Grantham Town v Matlock Town, Hyde United v Witton Albion, Scarborough Athletic v Whitby Town, South Shields v Morpeth Town, Warrington Town v Nantwich Town.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Belper Town v Leek Town, Carlton Town v Loughborough Dynamo, Kidsgrove Athletic v Ilkeston Town, Lincoln United v Frickley Athletic, Market Drayton Town v Stocksbridge Park Steels, Sheffield FC v Chasetown, Stamford v Newcastle Town, Sutton Coldfield Town v Wisbech Town, Woksop Town v Cleethorpes Town.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Clitheroe v Ossett United, Marine v Kendal Town, Mossley v Trafford, Pickering Town v Dunston, Pontefract Collieries v City of Liverpool, Prescot Cables v Colne, Ramsbottom United v Marske United, Widnes v Runcorn Linnets, Workington v Brighouse Town.

 

BUILDBASE FA VASE THIRD ROUND: Congleton Town v Longridge Town, Lower Breck v Hebburn Town, Vauxhall Motors v Newcastle Benfield, Wythenshawe Town v Consett.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: 1874 Northwich v Ashton Athletic, Bootle v Avro, Charnock Richard v Hanley Town, Northwich Victoria v Squires Gate, Padiham v Burscough, Runcorn Town v Irlam, Rylands v Litherland REMYCA, Whitchurch Alport v Barnoldswick Town, Winsford United v Skelmersdale United.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Darwen v Atherton LR, Cleator Moor Celtic v Emley AFC, Daisy Hill v Pilkington, Garstang v AFC Liverpool, Golcar United v Nelson, Holker Old Boys v AFC Blackpool, Shelley v Bacup Borough, St Helens Town v Ashton Town, Steeton v Chadderton.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hey v Wythenshawe Amateurs, Abbey Hulton United v Stockport Town, Alsager Town v St Martins, Cheadle Heath Nomads v New Mills, Ellesmere Rangers v West Didsbury and Chorlton, FC Oswestry Town v Stone Old Alleynians, Maine Road v Barnton, Sandbach United v Cheadle Town.

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Beechfield United v Hindsford, Chadderton Reserves v Rochdale Sacred Heart, Manchester Gregorians v Dukinfield Town, Old Altrinchamians v Walshaw Sports, Pennington v Bolton County, Royton Town v Heyside. 

 

SUNDAY

FA CUP SECOND ROUND: Blackpool v Maidstone United, Gillingham v Doncaster Rovers, Northampton Town v Notts County, Bristol Rovers v Plymouth Argyle, Exeter City v Hartlepool United, Crawley Town v Fleetwood Town, Rochdale v Boston United.

PREMIER LEAGUE: Norwich City v Arsenal, Wolverhampton Wanderers v Sheffield United, Leicester City v Everton, Manchester United v Aston Villa (16.30)

More from Sport

Weather

  • Fri

    11°C

  • Sat

    8°C

  • Sun

    7°C

  • Mon

    7°C

  • Tue

    10°C

Recently Played

Schedule