Weekend Football Fixtures

Tired of work already and can't wait for the weekend? If so, there are plenty of football fixtures to look forward to on Saturday.

SATURDAY

Football

EFL LEAGUE TWO: Bradford City v Exeter City, Cambridge United v Crawley Town, Carlisle United v Macclesfield Town, Cheltenham Town v Forest Green Rovers, Crewe Alexandra v Port Vale, Mansfield Town v Colchester United, Morecambe v Leyton Orient, Newport County v Salford City, Oldham Athletic v Northampton Town, Plymouth Argyle v Grimsby Town, Scunthorpe United v Stevenage, Swindon Town v Walsall.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: AFC Telford United v Boston United, Alfreton Town v Spennymoor Town, Blyth Spartans v Farsley Celtic, Darlington v Hereford, Gateshead v Guiseley, Gloucester City v Curzon Ashton, Kettering Town v Bradford Park Avenue, Southport v Leamington, York City v Kidderminster Harriers.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Atherton Collieries v Basford United, Bamber Bridge v Stafford Rangers, Buxton v Ashton United, FC United v Gainsborough Trinity, Grantham Town v Scarborough Athletic, Mickloever Sports v Matlock Town v Witton Albion, Radcliffe v Stalybridge Celtic, South Shields v Lancaster City, Warrington Town v Hyde United, Whitby Town v Nantwich Town.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Belper Town v Newcastle Town, Cleethorpes Town v Stocksbridge Park Steels, Glossop v Carlton Town, Ilkeston Town v Loughborough Dynamo, Kidsgrove Athletic v Frickley Athletic, Leek Town v Lincoln United, Market Drayton Town v Wisbech United, Spalding United v Stamford, Sutton Coldfield Town v Sheffield FC, Worksop Town v Chasetown.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Brighouse Town v Colne, Clitheroe v Droylsden, Dunston FC v Widnes, Markse United v Runcorn Linnets, Mossley v Prescot Cables, Ossett United v Kendal Town, Pickering Town v City of Liverpool, Pontefract Collieries v Trafford, Ramsbottom United v Marine, Workington v Tadcaster Albion.

 

BUILDBASE FA VASE SECOND ROUND: Congleton Town v Maine Road, Irlam v Consett, Longridge Town v Thornaby, Lower Breck v Shildon, Northwich Victoria v Wythenshawe Town, Rylands v Grimsby Borough, Stockton Town v Barnoldswick Town, Vauxhall Motors v Sunderland Ryhope CW.

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Avro v Runcorn Town, Charnock Richard v Whitchurch Alport, Litherland REMYCA v 1874 Northwich, Padiham v Hanley Town, Squires Gate v Ashton Athletic.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Blackpool v Bacup Borough, AFC Liverpool v Holker Old Boys, Ashton Town v Shelley, Chadderton v Steeton, Emley AFC v Atherton LR, Nelson v Golcar United, Pilkington v Daisy Hill, Prestwich Heys v St Helens Town.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hey v Abbey Hulton United, Barnton v Eccleshall, Cheadle Town v Ellesmere Rangers, New Mills v Cammell Laird 1907, St Martins v Alsager Town, West Didsbury and Chorlton v Cheadle Heath Nomads, Wythenshawe Amateurs v FC Oswestry Town.

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Beechfield United v Heywood St James, Hindsford v Bolton County.

More from Sport

Weather

  • Thu

    4°C

  • Fri

    8°C

  • Sat

    9°C

  • Sun

    9°C

  • Mon

    11°C

Schedule

  • Sarah Hall

    11:00am - 3:00pm

    #WeAreTameside with Sarah Hall

  • Mark Alston

    3:00pm - 7:00pm

    Drivetime with Mark Alston

  • Steve Stubbs

    7:00pm - 8:00pm

    Remember the groovy 70s? It's one whole hour of music from that decade