Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures.

SATURDAY

Football

EFL LEAGUE TWO: Exeter City v Plymouth Argyle, Colchester United v Newport County, Crawley Town v Swindon Town, Forest Green Rovers v Crewe Alexandra, Grimsby Town v Cheltenham Town, Leyton Orient v Carlisle United, Macclesfield Town v Bradford City, Northampton Town v Cambridge United, Port Vale v Oldham Athletic, Salford City v Scunthorpe United, Stevenage v Morecambe, Walsall v Mansfield Town..

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: Altrincham v AFC Telford United, Boston United v Blyth Spartans, Bradford Park Avenue v Southport, Chester v York City, Curzon Ashton v Kettering Town, Farsley Celtic v Brackley Town, Guiseley v Darlington, Hereford v Alfreton Town, Kidderminster Harriers v Kings Lynn Town, Leamington v Gateshead, Spennymoor Town v Gloucester City.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Frickley Athletic v Spalding United, Glossop North End v Belper Town, Market Drayton Town v Loughborough Dynamo, Newcastle Town v Ilkeston Town, Sheffield v Lincoln United, Wisbech Town v Cleethorpes Town.

 

BETVICTOR NORTH WEST: Clitheroe v Ramsbottom United, Kendal Town v City of Liverpool, Ossett United v Widnes, Tadcaster Albion v Droylsden, Trafford v Marine.

 

FA TROPHY FIRST QUALIFYING ROUND: Atherton Collieries v Scarborough Athletic, Basford United v Mickleover Sports, Brighouse Town v Workington, Buxton v Hyde United, Carlton Town v Matlock Town, Dunston v Gainsborough Trinity, Evesham/Halesowen v Stamford, Grantham Town v Rushall Olympic, Kidsgrove Athletic v Colne, Lancaster City v Witton Albion, Leek Town v Chasetown, Morpeth Town v Cleethorpes Town, Nantwich Town v Bamber Bridge, Prescot Cables v Pickering Town, Radcliffe v FC United, Runcorn Linnets v Pontefract Collieries, Stalybridge Celtic v South Shields, Sutton Coldfield Town v Stafford Rangers, Warrington Town v Ashton United, Whitby Town v Worksop Town.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: 1874 Northwich v Burscough, Ashton Athletic v Congleton Town, Barnoldswick Town v Winsford United, Bootle v Northwich Victoria, Hanley Town v Irlam, Litherland REMYCA v Charnock Richard, Padiham v Rylands, Runcorn Town v Longridge Town, Whitchurch Alport v Squires Gate.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: Atherton LR v Ashton Town, Bacup Borough v Lower Breck, Cleator Moor Celtic v Chadderton, Daisy Hill v Prestwich Heys, Emily v AFC Blackpool, Garstang v AFC Darwen, Holker Old Boys v Nelson, Pilkington v Golcar United, Shelley v St Helens Town, Steeton v AFC Liverpool.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Abbey Hulton United v Eccleshall, Alsager Town v Abbey Hey, Cheadle Heath Nomads v Cammell Laird 1907, Ellesmere Rangers v New Mills,FC Oswestry Town v West Didsbury & Chorlton, Maine Road v Cheadle Town, Sandbach United v Barnton, Vauxhall Motors v Stockport Town, Wythenshawe Amateurs v St Martins, Wythenshawe Town v Stone Old Alleynians.

 

MANCHESTER FOOTBALL LEAGUE: Chadderton Reserves v Bolton County, Dukinfield Town v Manchester Gregorians, Heywood St James v Hindsford, Rochdale Sacred Heart v Pennington, Royton Town v Old Altrinchamians, Springhead v Stockport Georgians, Walshaw Sports v Beechfield United.

 

MONDAY

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Whitchurch Alport v Irlam.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Maine Road v Sandbach United.

More from Sport

Weather

  • Thu

    4°C

  • Fri

    8°C

  • Sat

    8°C

  • Sun

    9°C

  • Mon

    11°C

Recently Played