Weekend Football Fixtures

Here are Saturday's football fixtures, weather permitting.

SATURDAY
Football

EFL LEAGUE TWO: Carlisle United v Crewe Alexandra, Crawley Town v Colchester United, Exeter City v Forest Green Rovers, Leyton Orient v Walsall, Macclesfield Town v Port Vale, Mansfield Town v Oldham Athletic, Morecambe v Bradford City, Salford City v Cambridge United, Scunthorpe United v Northampton Town, Stevenage v Grimsby Town, Swindon Town v Plymouth Argyle.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: AFC Telford United v York City, Bradford Park Avenue v Hereford, Curzon Ashton v Blyth Spartans, Darlington v Boston United, Gateshead v Gloucester City, Guiseley v Altrincham, Kettering Town v Spennymoor Town, Kings Lynn Town v Chester, Leamington v Alfreton Town, Southport v Brackley Town.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: FC United v Buxton, Gainsborough Trinity v Atherton Collieries, Grantham Town v Hyde United, Lancaster City v Ashton United, Matlock Town v Mickleover Sports, Morpeth Town v Basford United, Nantwich Town v Radcliffe, Scarborough Athletic v Stafford Rangers, Stalybridge Celtic v Bamber Bridge, Whitby Town v Warrington Town, Witton Albion v South Shields.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Frickley Athletic v Sheffield FC, Lincoln United v Loughborough Dynamo.

 

BETVICTOR SOUTH NORTH WEST: Marske United v Marine, Tadcaster Albion v Widnes.

 

FA TROPHY PRELIMINARY ROUND: Bedworth United v Ilkeston Town, Belper Town v Stamford, Cambridge City v Market Drayton, Carlton Town v Biggleswade or Besford Town, Chasetown v Coleshill Town, City of Liverpool/Tadcaster Albion v Brighouse Town, Cleethorpes Town v Mossley, Clitheroe v Prescot Cables, Droylsden v Workington, Dunston v Ossett United, Kidsgrove Athletic v Wisbech Town, Newcastle Town v Leek Town, Pickering Town v Stocksbridge Park Steels, Pontefract Collieries v Glossop, Ramsbottom United v Colne, Sutton Coldfield Town v Yaxley, Trafford v Runcorn Linnets, Worksop Town v Kendal Town.

 

BUILDBASE FA VASE 1ST ROUND: Abbey Hey v Barnoldswick Town, AFC Mansfield v Hanley Town, Alsager Town v Lutterworth Town, Atherstone Town v Sandbach United, Barrow Town v Congleton Town, Chadderton v Guisborough Town, Charnock Richard v Lower Breck, Droitwich Spa v Whitchurch Alport, Jarrow FC v Vauxhall Motors, Longridge Town v Crook Town, Maine Road v Glasshoughton Welfare, Nostell Miners Welfare v Wythenshawe Town, Padiham v Bishop Aukland, Rylands v Bootle, Selby Town v Cheadle Town, Shildon v West Didsbury and Chorlton, Sunderland Ryhope CW v Ashton Athletic.

 

PLAYERMATCH.COM CUP SECOND ROUND: Garstang v FC Oswestry Town.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Runcorn Town v Skelmersdale United, Squires Gate v 1874 Northwich, Winsford United v Avro.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Liverpool v AFC Darwen, Ashton Town v Steeton, Atherton LR v Pilkington, Golcar United v AFC Blackpool, Nelson v Daisy Hill, Prestwich Heys v Holker Old Boys, St Helens Town v Emley AFC.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION SOUTH: Cammell Laird 1907 v Ellesmere Rangers, Cheadle Heath Nomads v St Martins.

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Dukinfield Town v Heywood St James, Walshaw Sports v Chadderton Reserves, Heyside v Springhead, Royton Town v Beechfield United.

 

LANCASHIRE AMATEUR SHIELD ROUND TWO: Bolton County v Turton, Fulwood Amateur v Pennington, Rochdale Sacred Heart v Lostock St Gerards, Manchester Gregorians v Hindsford.

Picture by @Biddleofnowhere

More from Sport

Weather

  • Sun

    11°C

  • Mon

    13°C

  • Tue

    12°C

  • Wed

    12°C

  • Thu

    12°C

Recently Played