Weekend football and rugby fixtures

A wide range of sports are happening this weekend...

SATURDAY

Football

EFL LEAGUE TWO: Bradford City v Northampton Town, Cambridge United v Forest Green Rovers, Carlisle United v Exeter City, Cheltenham Town v Stevenage, Colchester United v Walsall, Grimsby Town v Crewe Alexandra, Leyton Orient v Swindon Town, Macclesfield Town v Crawley Town, Mansfield Town v Scunthrope United, Morecambe v Salford City, Newport County v Port Vale, Plymouth Argyle v Oldham Athletic.

NATIONAL LEAGUE NORTH: Alfreton Town v Curzon Ashton, Altrincham v Leamington, Blyth Spartans v Kidderminster Harriers, Boston United v Bradford Park Avenue, Brackley Town v AFC Telford United, Chester v Guiseley, Farsley Celtic v Kettering Town, Gloucester City v Darlington, Spennymoor Town v Kings Lynn Town, York City v Southport.

FA CUP FIRST QUALIFYING ROUND: 1874 Northwich v Pickering Town, Banbury United v Gainsborough Trinity, Brighouse Town or Morpeth Town v Hyde United, Chasetown v Staveley Miners Welfare, FC United v Atherton Collieries, Glossop North End vs Pontefract Colleries, Kidsgrove Athletic or Newcastle Town v Cleethorpes Town, Lancaster City v Northwich Victoria, Matlock Town v Basford United, Nantwich Town v Grantham Town, Romulus v Buxton, Rushall Olympic v Sheffield FC, Scarborough Athletic v Marske United, Seaham Red Star v Witton Albion, South Shields v Colne, Stafford Rangers v Mickleover Sports, Stalybridge Celtic vs Marine, Sutton Coldfield Town v Redditch United, Tadcaster Albion v Ashton United, Thornaby v Ossett United, Trafford v Bamber Bridge, Warrington Town v City of Liverpool, Whitchurch Alport  v Leek Town, Widnes v Whitby Town.

FIRST DIVISION CUP FIRST ROUND: Abbey Hey v Bacup Borough, Abbey Hulton United v Ellesmere Rangers, AFC Liverpool v Shelley, Cleator Moor Celtic v Cheadle Town, Holker Old Boys v AFC Blackpool, Lower Breck v Vauxhall Motors, New Mills v Eccleshall, Steeton v FC Oswestry Town.

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Ashton Athletic v Hanley Town, Barnoldswick Town v Longridge Town, Burscough v Runcorn Town, Padiham v Litherland REMYCA, Squires Gate v Bootle, Winsford United v Rylands.

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH:Ashton Town v Nelson, Atherton LR v St Helens Town, Chadderton v Garstang, Daisy Hill v Golcar United, Pilkington v Emley AFC.

Rugby League

BETFRED LEAGUE ONE: Coventry Bears v Whitehaven, North Wales Crusaders v London Skolars.

 

SUNDAY

Rugby League

BETFRED LEAGUE ONE: Hunslet v Oldham, Keighley Cougars v Newcastle Thunder, Workington Town v Doncaster

More from Sport

Weather

  • Mon

    17°C

  • Tue

    15°C

  • Wed

    17°C

  • Thu

    16°C

  • Fri

    14°C