On Air Now Emperor Rosko 5:00am - 7:00am Playing Hungry Like The Wolf - Duran Duran
Now Playing Duran Duran Hungry Like The Wolf

Weekend Cricket Fixtures

The cricket season officially started last weekend and our sides will return to action on Saturday and Sunday, weather permitting.

Kudos Drinks Bissenden Cup: Broadbottom 1st XI v Dove Holes 1st XI, Chapel-en-le-Frith 1st XI v New Mills 1st XI, Dinting 1st XI v Hollingworth 1st XI, Newton 1st XI v Charlesworth & Chisworth 1st XI, Old Glossop 1st XI v Hayfield 1st XI, Pott Shrigley 1st XI v Whaley Bridge 1st XI, Stalybridge 1st XI v Hazel Grove 1st XI, Tintwistle 1st XI v Woodley 1st XI 

Kudos Drinks Hawke Trophy: Charlesworth & Chisworth 2nd XI, Chapel-en-le-Frith 2nd XI, Dove Holes 2nd XI v Pott Shrigley 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Old Glossop 2nd XI, Hazel Grove 2nd XI v Stalybridge 2nd XI, New Mills 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Woodley 2nd XI v Broadbottom 2nd XI

Cheshire League 1st XI Premier Division: Bowdon 1st XI v Oulton Park 1st XI, Didsbury 1st XI v Hyde 1st XI, Nantwich 1st XI v Toft 1st XI, Neston 1st XI v Brooklands 1st XI, Oxton 1st XI v Alderley Edge 1st XI, Widnes 1st XI v Chester Boughton Hall 1st XI

Cheshire League 2nd XI Premier Division: Alderley Edge 2nd XI v Nantwich 2nd XI, Chester Boughton Hall 2nd XI v Cheadle 2nd XI, Hyde 2nd XI v Didsbury 2nd XI, Oulton Park 2nd XI v Bowdon 2nd XI Sale 2nd XI v Oxton 2nd XI, Toft 2nd XI v Neston 2nd XI

GMCL Premier: Edgworth v Denton SL; Heyside v Moorside; Egerton v Prestwich; Roe Green v Astley & Tyldesley; Denton West v Walshaw; Woodbank v Clifton 

GMCL Premier 2: Greenfield v Glodwick; Bury v Bradshaw; Heaton v Glossop; Flixton v Brooksbottom; Heywood v Shaw; Stand v Flowery Field 

GMCL Championship: Elton v Swinton Moorside; Mottram v Winton; Woodhouses v Dukinfield; Monton v Westleigh; Royton v Stretford; Whalley Range v Friarmere 

GMCL Division 1: Droylsden v SW Manchester; Golborne v Roe Green 2nd XI; Austerlands v Saddleworth; Uppermill v Oldham; Edenfield v Hadfield; Stayley v Thornham 

GMCL Division 2A: Prestwich 2nd XI v Worsley; Astley & Tyldesley 2nd XI v Darcy Lever; Tottington v Adlington; Deane & Derby v Radcliffe; East Lancs PM v Daisy Hill; United Stars v Heaton 2nd XI 

GMCL Division 2B: Denton SL 2nd XI v Littleborough Lakeside; Oldham 2nd XI v Denton West 2nd XI; Denton v Werneth; Glodwick 2nd XI v Greenfield 2nd XI; Friarmere 2nd XI v Wythenshawe; Micklehurst v Milnrow 

GMCL Division 3E: Ashton Ladysmith v Royton 2nd XI; Flowery Field 2nd XI v Springhead; Werneth 2nd XI v Mottram 2nd XI; Glossop 2nd XI v Heyside 2nd XI; Ashton v Heywood 2nd XI; Dukinfield 2nd XI v Woodhouses 2nd XI 

GMCL Division 4E: Shaw 2nd XI v Ashton 2nd XI; Hadfield 2nd XI v Denton 2nd XI; Milnrow 2nd XI v Failsworth Macedonia; Moorside 2nd XI v Droylsden 2nd XI; Saddleworth 2nd XI v Austerlands 2nd XI; Springhead 2nd XI v Newton Heath

Weather

  • Sun

    13°C

  • Mon

    11°C

  • Tue

    13°C

  • Wed

    15°C

  • Thu

    18°C