Weekend Football Fixtures

Here are this weekend's football fixtures.

SATURDAY

Football

EFL LEAGUE TWO: Bradford City v Forest Green Rovers, Cambridge United v Oldham Athletic, Carlisle United v Salford City, Cheltenham Town v Swindon Town, Colchester United v Northampton Town, Grimsby Town v Port Vale, Leyton Orient v Crawley Town, Macclesfield Town v Scunthorpe United, Mansfield Town v Stevenage, Morecambe v Exeter City, Newport County v Crewe Alexandra, Plymouth Argyle v Walsall.

 

NATIONAL LEAGUE NORTH: Altrincham v Darlington, Bradford Park Avenue v Blyth Spartans, Gateshead v Farsley Celtic, Gloucester City v Boston United, Guiseley v Alfreton Town, Hereford v Brackley Town, Kidderminster Harriers v Chester, Kings Lynn Town v Curzon Ashton, Leamington v Kettering Town, Southport v AFC Telford United, Spennymoor Town v York City.

 

BETVICTOR PREMIER DIVISION: Bamber Bridge v Ashton United, Basford United v Lancaster City, Buxton v Whitby Town, FC United v Scarborough Athletic, Gainsborough Trinity v Warrington Town, South Shields v Hyde United, Stafford Rangers v Matlock Town.

 

BETVICTOR SOUTH EAST: Ilkeston Town v Worksop Town.

 

FA CUP PRELIMINARY ROUND: AFC Wulfruinians v Leek Town, Ashington v Marske United, Atherton Collieries v Runcorn Linnets, Barton Town v Grantham Town, Belper Town v Sporting Khalsa, Billingham Town v Ossett United, Brighouse Town v Morpeth Town, City of Liverpool v Skelmersdale United/Penistone, Dunkirk/Gresley v Sutton Coldfield Town, Dunston v Goole, Eccleshill United v Glossop, Frickley Athletic v Tadcaster Albion, Garforth Town v Colne, Kidsgrove Athletic v Newcastle Town, Liversedge v Droylsden, Loughborough Dynamo v Sherwood Colliery, Melton Town v Cleethorpes Town, Newcastle Benfield v Workington AFC, Northwich Victoria v Prescot Cables, Padiham v Marine, Pickering Town v Bridlington Town, Pontefract Collieries v Hebburn Town, Radcliffe v Runcorn Town, Ramsbottom United v Winsford United, Romulus v Market Drayton Town, Sheffield FC v Litherland, Spalding United v Dereham Town, Stalybridge Celtic v West Didsbury & Chorlton, Staveley Miners Welfare v Lincoln United, Stocksbridge Park Steels v Irlam, Tividale v Chasetown, Trafford v Burscough, Widnes v Mossley, Wisbech Town v Ely City.

 

NORTH WEST COUNTIES PREMIER DIVISION: Skelmersdale United v Barnoldswick Town, Squires Gate v Northwich Victoria.

 

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION NORTH: AFC Liverpool v Daisy Hill, Bacup Borough v Pilkington, Garstang v Emley AFC, Golcar United v Cleator Moor Celtic, Holker Old Boys v Ashton Town, Lower Breck v Chadderton, Nelson v Shelley, Prestwich Heys v Atherton LR, St Helens Town v AFC Blackpool, Steeton v AFC Darwen.

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE: Bolton County v Old Altrinchamians, Chadderton Reserves v Royton Town, Dukinfield Town v Walshaw Sports, Heyside v Rochdale Sacred Heart, Hindsford v Stockport Georgians, Manchester Gregorians v Beechfield United, Springhead v Heywood St James.

More from Oldham Reporter

Weather

  • Mon

    17°C

  • Tue

    16°C

  • Wed

    18°C

  • Thu

    16°C

  • Fri

    15°C