Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures, weather permitting.

SATURDAY

Cricket

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Hayfield v Dinting, Whaley Bridge v Dove Holes, Broadbottom v New Mills, Woodley v Mottram.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Hadfield St Andrews v Stalybridge St Pauls, Newton v Birch Vale and Thornsett, Old Glossop v Hazel Grove, Buxworth v Tintwistle.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Offerton v Newton 2nd XI, Pott Shrigley v Hollingworth, Mottram 2nd XI v Charlesworth and Chisworth, Chapel-en-le-Frith v High Lane.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: New Mills 2nd XI v Broadbottom 2nd XI, Birch Vale and Thornsett 2nd XI v Hayfield 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v Woodley 2nd XI, Dove Holes 2nd XI v Old Glossop 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Hazel Grove 2nd XI v Buxworth 2nd XI, Dinting 2nd XI v Whaley Bridge 2nd XI, Stalybridge St Pauls 2nd XI v Chapel-en-le-Frith 2nd XI, Hollingworth 2nd XI v Offerton 2nd XI, Charlesworth and Chisworth 2nd XI v Pott Shrigley 2nd XI, Compstall 2nd XI v Hadfield St Andrew’s 2nd XI.

 

GMCL PREMIER DIVISION: Clifton v Woodbank, Stand v Denton St Lawrence, Egerton v Royton, Flixton v Roe Green, Greenfield v Prestwich, Monton v Woodhouses.

 

GMCL DIVISION ONE A: Brooksbottom v Swinton Moorside, Denton v Glossop, Flowery Field v Heywood, Glodwick v Denton West, Austerlands v Unsworth, Uppermill v Moorside.

 

GMCL DIVISION ONE B: Astley and Tyldesley v Walshaw, Bury v Whalley Range, Droylsden v Edgworth, Dukinfield v Greenmount, Thornham v Heyside, Stayley v Westleigh.

 

GMCL DIVISION TWO A: Elton v Bury 2nd XI, Glossop 2nd XI v Werneth, Prestwich 2nd XI v Elton Vale, Roe Green 2nd XI v Micklehurst, Winton v Littleborough Lakeside, Shaw v East Lancs Paper Mill.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Bamford Fieldhouse v Elton 2nd XI, Edgworth 2nd XI v Worsley, Irlam v Radcliffe, Walshaw 2nd XI v Clifton 2nd XI, Woodbank 2nd XI v Astley and Tyldesley 2nd XI, Hindley St Peters v Monton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Denton St Lawrence 2nd XI v Springhead, Heywood 2nd XI v Glodwick 2nd XI, Unsworth 2nd XI v Stand 2nd XI, Saddleworth 2nd XI v Denton 2nd XI, Werneth 2nd XI v Dukinfield 2nd XI, Oldham 2nd XI v Flowery Field 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Blackley v Egerton 2nd XI, Friends Sporting Club v Winton 2nd XI, Greenmount 2nd XI v Flixton 2nd XI, Stretford 2nd XI v Friends United, Swinton Moorside 2nd XI v Bolton Indians, Westleigh 2nd XI v Bolton Deane and Derby 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Ashton Ladysmith v Ashton 2nd XI, Failsworth Macedonia v United Stars, Woodhouses 2nd XI v Thornham 2nd XI, Royton 2nd XI v Friarmere 2nd XI, Heyside 2nd XI v Stayley 2nd XI, Moorside 2nd XI v Newton Heath.

 

GMCL DIVISION FIVE WEST: Bolton Indians 2nd XI v Hindley St Peters 2nd XI, Tottington St Johns 2nd XI v Brooksbottom 2nd XI, Worsley 2nd XI v Droylsden 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Littleborough Lakeside 2nd XI v Ashton Ladysmith 2nd XI, South West Manchester 2nd XI v Shaw 2nd XI, Springhead 2nd XI v Uppermill 2nd XI, Milnrow 3rd XI v Austerlands 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Toft, Grappenhall v Oulton Park, Hyde v Chester Boughton Hall, Marple v Neston, Timperley v Nantwich, Widnes v Cheadle.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Didsbury, Chester Boughton Hall v Hyde, Nantwich v Upton, Neston v Marple, Oulton Park v Grappenhall.

 

More from Oldham Reporter

Weather

  • Thu

    10°C

  • Fri

    7°C

  • Sat

    10°C

  • Sun

    16°C

  • Mon

    11°C

Recently Played