On Air Now Andy Hoyle 7:00am - 9:00am Playing C'mon People (We're Making It Now) - Richard Ashcroft featuring Liam Gallagher
Now Playing Richard Ashcroft featuring Liam Gallagher C'mon People (We're Making It Now)

Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures.

SATURDAY

Cricket

GMCL PREMIER DIVISION: Flixton v Egerton, Greenfield v Stand, Monton v Clifton, Prestwich v Woodbank, Roe Green v Denton St Lawrence, Woodhouses v Royton.

 

GMCL DIVISION ONE A: Uppermill v Denton, Flowery Field v Brooksbottom, Glodwick v Austerlands, Heywood v Unsworth, Moorside v Swinton Moorside, Denton West v Glossop.

 

GMCL DIVISION ONE B: Dukinfield v Droylsden, Thornham v Astley and Tyldesley, Stayley v Bury, Heyside v Whalley Range, Greenmount v Walshaw, Westleigh v Edgworth.

 

GMCL DIVISION TWO A: Glossop 2nd XI v Roe Green 2nd XI, Elton v Winton, Shaw v Prestwich 2nd XI, Bury 2nd XI v Elton Vale, Werneth v Littleborough Lakeside, East Lancs Paper Mill v Micklehurst.

 

GMCL DIVISION TWO B: Edenfield v Friarmere, Deane and Derby v Denton West 2nd XI, Whalley Range 2nd XI v Ashton, Stretford v Tottington St Johns, South West Manchester v Greenfield 2nd XI, Oldham v Wythenshawe.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Edgworth 2nd XI v Irlam, Walshaw 2nd XI v Bamford Fieldhouse, Woodbank 2nd XI v Hindley St Peter’s, Clifton 2nd XI v Monton 2nd XI, Worsley 2nd XI v Elton 2nd XI, Astley and Tyldesley 2nd XI v Radcliffe.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Saddleworth v Werneth 2nd XI, Denton St Lawrence 2nd XI v Oldham 2nd XI, Unsworth 2nd XI v Heywood 2nd XI, Springhead v Glodwick 2nd XI, Denton 2nd XI v Flowery Field 2nd XI, Stand 2nd XI v Dukinfield 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Blackley v Greenmount 2nd XI, Swinton Moorside 2nd XI v Westleigh 2nd XI, Friends Sporting Club v Stretford 2nd XI, Bolton Indians v Friends United, Egerton 2nd XI v Deane and Derby 2nd Xi, Winton 2nd XI v Flixton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Royton 2nd XI v Moorside 2nd XI, Ashton Ladysmith v Woodhouses 2nd XI, Failsworth Macedonia v Heyside 2nd XI, Ashton 2nd XI v Stayley 2nd XI, Friarmere 2nd XI v Thornham 2nd XI, United Stars v Newton Heath.

GMCL DIVISION FIVE WEST: Tottington St John’s 2nd XI v East Lancs Paper Mill 2nd XI, Hindley St Peter’s 2nd XI v Bolton Indians 2nd XI, Droylsden 2nd XI v Worsley 2nd XI, Brooksbottom 2nd XI v Edenfield 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Milnrow 3rd XI v Springhead 2nd XI, Littleborough Lakeside 2nd XI v Uppermill 2nd XI, Hollinwood v South West Manchester 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Widnes, Cheadle v Hyde, Chester Boughton Hall v Marple, Grappenhall v Timperley, Oulton Park v Neston, Toft v Nantwich.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Didsbury v Alderley Edge, Hyde v Cheadle, Marple v Chester Boughton Hall, Nantwich v Toft, Neston v Oulton Park, Upton v Grappenhall.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Dinting v Dove Holes, New Mills v Whaley Bridge, Woodley v Hayfield, Mottram v Broadbottom.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Stalybridge St Paul’s v Old Glossop, Buxworth v Newton, Birch Vale and Thornsett v Hazel Grove, Tintwistle v Hadfield St Andrews.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Charlesworth and Chisworth v Hollingworth, Offerton v Mottram 2nd XI, High Lane v Pott Shrigley, Newton 2nd XI v Chapel-en-le-Frith.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Broadbottom 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Woodley 2nd XI, Old Glossop 2nd XI v New Mills 2nd XI, Dove Holes 2nd XI v Birch Vale and Thornsett 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Pott Shrigley 2nd XI v Dinting 2nd XI, Hazel Grove 2nd XI v Stalybridge St Pauls 2nd XI, Hadfield St Andrews 2nd XI v Buxworth 2nd Xi, Hollingworth 2nd Xi v Charlesworth and Chisworth 2nd XI, Whaley Bridge 2nd XI v Offerton 2nd XI, Chapel-en-le-Frith 2nd XI v Compstall 2nd XI.

 

Weather

  • Sat

    18°C

  • Sun

    17°C

  • Mon

    17°C

  • Tue

    18°C

  • Wed

    21°C