Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures, weather permitting.

GMCL PREMIER DIVISION: Royton v Clifton, Roe Green v Stand, Prestwich v Egerton, Monton v Flixton, Woodhouses v Greenfield, Denton St Lawrence.

 

GMCL DIVISION ONE A: Denton West v Flowery Field, Glossop v Austerlands, Heywood v Denton, Swinton Moorside v Unsworth, Glodwick v Uppermill, Moorside v Brooksbottom.

 

GMCL DIVISION ONE B: Edgworth v Bury, Greenmount v Astley & Tyldesley, Walshaw v Whalley Range, Westleigh v Thornham, Heyside v Droylsden, Stayley v Dukinfield.

 

GMCL DIVISION TWO A: Bury 2nd XI v Roe Green 2nd XI, East Lancs Paper Mill v Elton, Littleborough Lakeside v Elton Vale, Micklehurst v Prestwich 2nd XI, Shaw v Glossop 2nd XI, Werneth v Winton.

 

GMCL DIVISION TWO B: South West Manchester v Denton West 2nd XI, Stretford v Friarmere, Whalley Range 2nd XI v Edenfield, Wythenshawe v Ashton, Greenfield 2nd XI v Tottington St Johns, Oldham v Bolton Deane & Derby.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Astley & Tyldesley 2nd XI v Walshaw 2nd XI, Clifton 2nd XI v Irlam, Elton 2nd XI v Monton 2nd XI, Radcliffe v Hindley St Peters, Woodbank 2nd XI v Edgworth 2nd XI, Worsley v Bamford Fieldhouse.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Denton 2nd XI v Oldham 2nd XI, Dukinfield 2nd XI v Heywood 2nd XI, Flowery Field 2nd XI v Glodwick 2nd XI, Springhead v Werneth 2nd XI, Stand 2nd XI v Denton St Lawrence 2nd XI, Unsworth 2nd XI v Saddleworth.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Bolton Indians v Greenmount

2nd XI, Bolton Deane & Derby 2nd XI v Friends United, Egerton 2nd XI v Westleigh 2nd XI, Flixton 2nd XI v Stretford 2nd XI, Friends Sporting Club v Blackley, Winton 2nd XI v Swinton Moorside 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Failsworth Macedonia v Royton 2nd XI, Thornham 2nd XI v Stayley 2nd XI, Newton Heath v Heyside 2nd XI, Ashton 2nd XI v Moorside 2nd XI, Friarmere 2nd XI v Woodhouses 2nd XI, United Stars v Ashton Ladysmith.

 

GMCL DIVISION FIVE WEST: Edenfield 2nd XI v East Lancs Paper Mill 2nd XI, Brooksbottom 2nd XI v Worsley 2nd XI, Hindley St Peters 2nd XI v Tottington St Johns 2nd XI, Droylsden 2nd XI v Bolton Indians 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Littleborough Lakeside 2nd XI v Shaw 2nd XI, Austerlands 2nd XI v South West Manchester 2nd XI, Ashton Ladysmith 2nd XI v Springhead 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Mottram v Broadbottom, Dinting v Dove Holes, Woodley v Hayfield, New Mills v Whaley Bridge.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Tintwistle v Hadfield St Andrews, Birch Vale & Thornsett v Hazel Grove, Buxworth v Newton, Stalybridge St Paul’s v Old Glossop.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: High Lane v Pott Shrigley, Charlesworth & Chisworth v Hollingworth, Offerton v Mottram 2nd XI, Newton 2nd XI v Chapel-en-le-Frith.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Old Glossop 2nd XI v New Mills 2nd XI, Broadbottom 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Woodley 2nd XI, Dove Holes 2nd XI v Birch Vale & Thornsett 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Hazel Grove 2nd XI v Charlesworth & Chisworth 2nd XI, Whaley Bridge 2nd XI v Compstall 2nd XI, Hadfield St Andrew’s 2nd XI v Offerton 2nd XI, Chapel-en-le-Frith 2nd XI v Buxworth 2nd XI, Hollingworth 2nd XI v Dinting 2nd XI, Pott Shrigley 2nd XI v Stalybridge St Paul’s 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Marple, Chester Boughton Hall v Alderley Edge, Grappenhall v Hyde, Nantwich v Neston, Oulton Park v Widnes, Toft v Timperley.

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Chester Boughton Hall, Didsbury v Oulton Park, Hyde v Grappenhall, Marple v Cheadle, Neston v Nantwich, Upton v Toft.

More from Glossop Chronicle

Weather

  • Sun

    19°C

  • Mon

    17°C

  • Tue

    17°C

  • Wed

    15°C

  • Thu

    16°C