On Air Now Andy Hoyle 7:00am - 9:00am Playing I'm Alive - The Hollies
Now Playing The Hollies I'm Alive

Weekend Cricket Fixtures

Here are this weekend's cricket fixtures.

SATURDAY

Cricket

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION ONE: Dinting v Mottram, Hayfield v Broadbottom, Dove Holes v New Mills, Whaley Bridge v Woodley.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION TWO: Newton v Hadfield St Andrews, Old Glossop v Buxworth, Birch Vale and Thornsett v Tintwistle, Hazel Grove v Stalybridge St Paul’s.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION THREE: Charlesworth and Chisworth v Newton 2nd XI, Pott Shrigley v Offerton, Mottram 2nd XI v Chapel-en-le-Frith, Hollingworth v High Lane.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FOUR: Tintwistle 2nd XI v Birch Vale and Thornsett 2nd XI, Woodley 2nd XI v Old Glossop 2nd XI, Broadbottom 2nd XI v Hayfield 2nd XI, New Mills 2nd XI v Dove Holes 2nd XI.

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE DIVISION FIVE: Compstall 2nd XI v Charlesworth and Chisworth 2nd XI, Chapel-en-le-Frith 2nd XI v Whaley Bridge 2nd XI, Stalybridge St Paul’s 2nd XI v Hollingworth 2nd XI, Buxworth 2nd XI v Dinting 2nd XI, Hadfield St Andrews 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI, Offerton 2nd XI v Pott Shrigley 2nd XI.

 

ECB CHESHIRE COUNTY 1ST XI PREMIER DIVISION: Alderley Edge v Hyde, Marple v Oulton Park, Nantwich v Cheadle, Neston v Toft, Timperley v Chester Boughton Hall, Widnes v Grappenhall.

 

ECB CHESHIRE COUNTY 2ND XI PREMIER DIVISION: Cheadle v Nantwich, Chester Boughton Hall v Upton, Grappenhall v Didsbury, Hyde v Alderley Edge, Oulton Park v Marple, Toft v Neston.

 

GMCL PREMIER DIVISION: Clifton v Prestwich, Stand v Monton, Egerton v Greenfield, Flixton v Woodhouses, Denton St Lawrence v Royton, Woodbank v Roe Green.

 

GMCL DIVISION ONE A: Austerlands v Heywood, Brooksbottom v Glodwick, Denton v Flowery Field, Uppermill v Denton West, Swinton Moorside v Glossop, Unsworth v Moorside.

 

GMCL DIVISION ONE B: Bury v Heyside, Astley and Tyldesley v Stayley, Droylsden v Thornham, Dukinfield v Westleigh, Walshaw v Edgworth, Whalley Range v Greenmount.

GMCL DIVISION TWO A: Prestwich 2nd XI v Bury 2nd XI, Winton v Shaw, Roe Green 2nd XI v Elton, Glossop 2nd XI v East Lancs Paper Mill, Littleborough Lakeside v Micklehurst, Elton Vale v Werneth.

 

GMCL DIVISION TWO B: Ashton v Stretford, Denton West 2nd XI v Whalley Range 2nd XI, Friarmere v Deane and Derby, Edenfield v Oldham, Greenfield 2nd XI v Wythenshawe, Tottington St John’s v South West Manchester.

 

GMCL DIVISION THREE WEST: Hindley St Peter’s v Clifton 2nd XI, Bamford Fieldhouse v Woodbank 2nd XI, Irlam v Walshaw 2nd XI, Edgworth 2nd XI v Astley and Tyldesley 2nd XI, Elton 2nd XI v Radcliffe, Monton 2nd XI v Worsley.

 

GMCL DIVISION THREE EAST: Heywood 2nd XI v Springhead, Oldham 2nd XI v Unsworth 2nd XI, Werneth 2nd XI v Denton St Lawrence 2nd XI, Saddleworth v Stand 2nd XI,  Flowery Field 2nd XI v Dukinfield 2nd XI, Glodwick 2nd XI v Denton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR WEST: Stretford 2nd XI v Bolton Indians, Westleigh 2nd XI v Friends Sporting Club, Greenmount 2nd XI v Swinton Moorside 2nd XI, Blackley v Winton 2nd XI, Deane and Derby 2nd XI v Flixton 2nd XI, Friends United v Egerton 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FOUR EAST: Heyside 2nd XI v Ashton 2nd XI, Woodhouses 2nd XI v Failsworth Macedonia 2nd XI, Moorside 2nd XI v Ashton Ladysmith, Royton 2nd XI v United Stars, Thornham 2nd XI v Newton Heath, Stayley 2nd XI v Friarmere 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE WEST: East Lancs Paper Mill 2nd XI v Edenfield 2nd XI, Bolton Indians 2nd XI v Droylsden 2nd XI, Worsley 2nd XI v Brooksbottom 2nd XI.

 

GMCL DIVISION FIVE EAST: Hollinwood v Austerlands 2nd XI, Ashton Ladysmith 2nd XI v Uppermill 2nd XI, South West Manchester 2nd XI v Springhead 2nd XI, Shaw 2nd XI v Milnrow 3rd XI.

Weather

  • Sat

    18°C

  • Sun

    17°C

  • Mon

    17°C

  • Tue

    18°C

  • Wed

    21°C